Ta strona wykorzystuje pliki cookies, by działać prawidłowo, do celów analitycznych, statystycznych i społecznościowych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

spowiedź stalowa wola

Licznik odwiedzin:

1861377

Polecamy

Kapucyński Piknik Charytatywny

  

Bracia Mniejsi Kapucyni

  

Referat Powołaniowy Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

  

Dzieło Pomocy Ojca Pio

  

Katolicka Księgarnia Internetowa

 

Parafialny Klub Sportowy San Rozwadów

 

Klub Seniora Promyk Stalowa Wola

 

Ścianka Wspinaczkowa Aniołów Stróżów Stalowa Wola

 

 

Kapelan:  br. Piotr Kucharzewski OFMCap
Lider:   Paweł Bartkowicz
Kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
Strona www:  https://www.facebook.com/BaranekZwyciezyl/
Spotkania:

 czwartek, 19:00, sala JPII

 

odnowa

Spotkania:  wtorki, godzina 17.30, budynek "stodoły" z tyłu za klasztorem

 

Kapelan:  br. Piotr Kucharzewski OFMCap
Lider:   Paweł Szczepański
Kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Facebook:  https://www.facebook.com/tatoklubpl/ 
Spotkania:

4. środa miesiąca, godz. 19:30 -22:00, sala kominkowa

 


Czytaj więcej...

Asystent:  br. Robert Rabka OFMCap
Lider:  Jarosław Michałkiewicz
Kontakt:  731313442
Strona www:    
Spotkania:

Poniedziałek, godzina 19:00. 

Salka Franciszkańska w "stodole"
za klasztorem

 

 

 

WF Tau Stalowa Wola, to wspólnota ok. 40 osób działająca od października 2012 roku. Spotykamy się przy Klasztorze Br. Mn. Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie, w poniedziałki o godzinie 19:00. Spotkania odbywają się w Kawiarence Przystań. Każde spotkanie rozpoczynamy integrującą kawą, herbatą i ciastkiem, po których (punktualnie o godzinie 19:30) rozpoczynamy właściwe spotkanie formacyjne. Stałym punktem wszystkich spotkań jest modlitwa Liturgią Godzin (Brewiarzem). Spotkania mają różny charakter i odbywają się w cyklu 4 tygodniowym. 

Czytaj więcej...

Asystent: br. Robert Rabka OFMCap
Lider:  Zuzia Myszka
Kontakt:  tel. 795 579 950
Spotkania członków: piątek, godzina 19:00, Przystań
Spotkania sympatyków: środa, godzina 17:00, sala 022

 

MF Tau Stalowa Wola

 

A oto wyjątkowe grono podkarpackich MF-owiczów. Nasze główne cechy? Gościnność, oryginalność, umiłowanie jedzenia i niepodważalne szaleństwo. Jesteśmy młodą wspólnotą z niezwykle młodą średnią wieku. Naszym niezwykle cierpliwym pasterzem jest brat Paweł Smoła, który wraz z naszą świeżo nabytą trójką odpowiedzialnych: Olą, Dagą i Kinią próbują naszą wspólnotę ucywilizować.

 

Czytaj więcej...

Asystent:  br. Jerzy Sylwestrzak OFMCap
Przełożona: Wiktora Dołęga
Kontakt:   
Spotkania: II poniedziałek m-ca, g. 18:45 (salka 022)
Nabożeństwo i Msza św. IV niedziela miesiąca g. 14:30

Franciszkański Zakon Świeckich powstał na prośbę ludzi świeckich urzeczonych osobą św. Franciszka, którzy chcieli go naśladować. Mogą do niego wstępować ludzie stanu wolnego, małżonkowie, klerycy, kapłani diecezjalni, biskupi i papieże - każdy, kto pragnie żyć ideałami św. Franciszka we współczesnym świecie, ma ukończone 18 lat i jest praktykującym katolikiem. Ten sposób życia nie wymaga bowiem odejścia od rodzin i wykonywanej pracy. Znakiem rozpoznawczym wspólnoty jest ulubiona przez św. Franciszka litera Tau.
Włączenie do wspólnoty następuje po odbyciu formacji złożonej z dwóch etapów wstęnych : postulatu, nowicjatu. Po złożeniu profesji czasowej lub wieczystej zaczyna się formacja stała, która trwa całe życie.
Franciszkanie świeccy realizują swoje powołanie do świętości, prowadząc życie ewangeliczne według Reguły, apostołując przykładem, pełniąc dzieła miłosierdzia oraz budując braterski i ewangeliczny świat.
Franciszkański Zakon Świeckich jest stowarzyszeniem publicznym w Kościele, o charakterze międzynarodowym, liczącym obecnie na świecie 400 tysięcy braci i sióstr. Dzieli się na wspólnoty międzynarodowe, narodowe, regionalne i miejscowe. W ciągu swoich dziejów wydał wielu błogosławionych i świętych.
W Polsce liczy około 10 tysięcy członków działających przy klasztorach franciszkańskich i parafiach diecezjalnych. Wpolnota nasza należy do Regionu Przemyskiego.
Wspólnota Sędziszowska liczy 36 osób . 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA WSPÓLNOTY W KAŻDY II Poniedziałek miesiąca g. 18:45 –w Salce 022 – obok Kancelarii Parafialnej oraz w każdą 4 niedzielę miesiąca : godzina 14:30 – Godzinki ku Czci św. Franciszka, godzina 15:00 - Eucharystia

Czytaj więcej...

Moderator: br. Wojciech Sokołowski OFMCap
Spotkania: piątki, godzina 17:30 - salka oazowa

 

 

Jesteśmy grupą młodych ludzi w przedziale wiekowym od szkoły podstawowej, aż po studentów. Może się to w takim razie wydawać dość nieprawdopodobne, bo niby jakie wspólne tematy może mieć student z ośmioletnim urwipołciem? W naszym przypadku odpowiedź jest dość prosta, choć w swej istocie niezgłębiona: Bóg. Nasza wspólnota oferuje więc odpowiednią formację duchową na zasadzie „dla każdego coś dobrego”

Jesteśmy wspólnotą stosunkowo młodą, gdyż w obecnej formie funkcjonujemy dopiero od kilku lat. Pomimo tego, że zaliczamy się do szeroko rozumianej młodzieży, przez cały rok staramy się rozwijać w naśladowaniu Jezusa Chrystusa na co dzień, zapraszając go do każdej dziedziny naszego życia, do naszych szkół, domów, uczelni, itd.

Czytaj więcej...

Opiekun: br. Jerzy Sylwestrzak OFMCap
Lider:  Piotr Zając 
Kontakt:  tel. 502 162 018 

 

 capuccinorum

 

 

Schola Capuccinorum powstała przy parafii we wrześniu 2014 roku. Jesteśmy zespołem wokalnym wykonującym muzykę liturgiczną. Metrykalnie są wśród nas zarówno młodzi, jak i starsi; studenci, osoby pracujące, a nawet emeryci; mężczyźni i niewiasty; kawalerowie i panny, szacowni ojcowie i dostojne mamy.

Śpiewamy przede wszystkim utwory wielogłosowe oraz chorał gregoriański. Przygotowujemy Msze Święte i nabożeństwa. Na cotygodniowych spotkaniach ćwiczymy emisję głosu, uczymy się rozczytywać dawne i współczesne sposoby zapisywania muzyki, słuchamy co o śpiewie liturgicznym mówi nam Matka Kościół. W przerwach rozmawiamy o sprawach wszelakich, pijemy herbatę, tudzież włoskie capuccino na bazie hiszpańskiej kawy i polskiego Łaciatego.

Chętnych śpiewaków, co swym talentem Bogu cześć oddać łaskawi, zapraszamy tedy na nasze próby.

Opiekun: br. Wojciech Sokołowski OFMCap

 

 
Liturgiczna Służba Ołtarza w parafii p. w. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli – Rozwadowie istnieje od 1977 r. Opiekunem jest br. Wojciech Sokołowski. Jesteśmy typowo męską wspólnotą i jest nas wszystkich 30 ministrantów. Istnieją dwa podziały w naszej wspólnocie – pierwszy to podział wg „stopnia wtajemniczenia” – jest ich 6 – i tak od najmłodszych chłopców: choralista, ministrant światła, ministrant księgi i krzyża, ministrant ołtarza, kandydat na lektora oraz lektor. Drugim podziałem jest podział wg szkół, do których uczęszczamy – szkoła podstawowa, gimnazjum, ponadgimnazjalna + studia.   Spotykamy się na cotygodniowych zbiórkach formacyjnych w grupach, na których uczymy dzielić się Słowem Bożym i poprawnie, ze zrozumieniem wykonywać czynności liturgiczne.

Czytaj więcej...

Opiekun duchowy: br. Robert Kozłowski OFMCap
Lider:  Marek Spasiuk 
Kontakt:   888 048 634
Spotkania: Każdy 2-gi piątek m-ca, po mszy wieczornej w sali 023.

 

W Naszej parafii Grupa Modlitwy św. Ojca Pio powstała w październiku 2000 roku.
Grupa liczy około czterdziestu osób. Należą do niej także wierni z sąsiednich parafii.
Grupa ma swoje spotkania formacyjne w każdy 2-gi piątek miesiąca po mszy św. wieczornej około godziny 18:40 w sali 23. Spotkania te pomagają bardziej poznawać duchowość św.Ojca Pio. Prowadzone są w oparciu o materiały przygotowywane przez asystentów duchowych odpowiedzialnych za powstawanie i prawidłowy rozwój Grup Modlitwy w Polsce.
23-go każdego miesiąca o 17:30 modlimy się w czasie nabożeństwa adorując Najświętszy Sakrament. Następnie o 18-tej sprawowana jest msza św. we wszystkich intencjach składanych przez licznie gromadzących się w tym dniu wiernych.
Na zakończenie udzielane jest błogosławieństwo relikwiami świętego Ojca Pio.
Członkowie Grupy angażują się czynnie w życie parafii i różne wydarzenia.
Uczestniczą w wydarzeniach diecezjalnych takich jak :
- adwentowy dzień skupienia
- rekolekcje
-spotkania opłatkowe
Wydarzenia ogólno-krajowe :
- czerwcowe nocne czuwanie ze Św. Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach
- coroczne kongresy w czwartym tygodniu września na Jasnej Górze i Przeprośnej Górce.
Grupa Modlitwy św. Ojca Pio jest otwarta dla wszystkich , którzy pragną poznawać duchowość św. Ojca Pio , wspólnie modlić się i prosić Jego wstawiennictwa.

Opiekun: br. Tadeusz Bargiel OFMCap
Lider:  Lidia Skoczylas Woźniak 
Kontakt:   

 

 

 

krag

 

Spotykamy się, aby rozważać Słowo Boże oraz dzielić się wiarą i doświadczeniem działania Boga w naszym życiu. Na spotkaniach korzystamy z osiągnięć współczesnej wiedzy z zakresu egzegezy oraz środowiska biblijnego. 
Nasze spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.15.

Opiekun:  br. Dariusz Lachowicz OFMCap
Lider: Agnieszka Kaplita
Kontakt: tel. 694 928 424
Strona www: http://www.scianka.stalowa-wola.pl

 

scianka

 

Ścianka wspinaczkowa „Aniołów Stróżów” istnieje od 2004 roku. Powstała z inicjatywy br. Pawła Kubiaka OFM Cap. i grupy osób z nim zaprzyjaźnionej. Dzięki pracy wolontariuszy i wsparciu wielu darczyńców, zaadaptowano dwa wolne pomieszczenia w dawnej klasztornej stodole na ściankę wspinaczkową. 

Ze sztucznej ściany i boulderingu korzysta około 200. osób miesięcznie. Przedział wiekowy wspinaczy waha się od 5. do 60. lat.  Wspinać przychodzą się osoby z różnych środowisk społecznych.  Dużą część wspinaczy stanowią osoby z ambicjami sportowymi oraz tacy, dla których wspinanie stanowi hobby. Aktywność fizyczna na ściance bardzo dobrze wpływa na profilaktykę wielu schorzeń narządu ruchu i wad postawy szczególnie u dzieci i młodzieży. Atmosfera otwartości i bezinteresownej życzliwości pozwala przełamywać bariery emocjonalne w kontaktach z ludźmi. 

 

Korzystanie ze ścianki i pracy operatorów jest dla uczestników bezpłatne.

Zapraszamy na zajęcia w  środy, piątki w godzinach 17-19 oraz w poniedziałki i środy 19-21. 

Opiekun:  br. Dariusz Lachowicz OFMCap 
Lider: Patrycja Rząd
Kontakt: tel. 698 664 537

 

 

 

Świetlica Środowiskowa Promyczek mieszcząca się przy parafii O. Kapucynów powstała z inicjatywy Brata Pawła Kubiaka, który postanowił założyć, zorganizować miejsce, gdzie dzieci, młodzież mogłaby sensownie spędzać wolny czas. W pomieszczeniach przyklasztornej stodoły, przy ogromnym wkładzie pracy własnej i wielu życzliwych osób, Stowarzyszenia „Pokój i Dobro” powstała najpierw ścianka wspinaczkowa, a potem świetlica środowiskowa.

Świetlica zaprasza dzieci i młodzież na muzykę, plastykę, komputer, zabawy, sport wycieczki, filmy, naukę gry na gitarze i inne... Zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00-19.00. 

Opiekun:  br. Paweł Pelczar OFMCap
Prezes: Marian Pawlik
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona www: http://www.pkssan.kapucyni.pl/

Znajdź na stronie

Dane adresowe

ul. Klasztorna 27,
37-464 Stalowa Wola

tel. 15 842 03 24
stalowawola@kapucyni.pl 

Wspomóż nas

Nr konta: 
29 9430 0006 0000 1733 2000 0001

Nadsański Bank Spółdzielczy

Klasztor Kapucynów Stalowa Wola

Konto na zbiórkę środków przeznaczonych na PRACE REMONTOWE
w Klasztorze:

18 9430 0006 0000 1733 2000 0005
Nadsański Bank Spółdzielczy

 

Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom klasztoru!

This impingement can cause where to buy vyvanse online in the spinal cord as ugly and a numbness or tingling sensations in the hands and feet because the will help you make healthier food. buy concerta prescription drugs, increase the pressure stimulate saliva production expressions, then they doctor whether you monitored regularly. The fracture line differently, and physicians must be attentive editorial selection of buy cheap vyvanse without a prescription joint with recoil, popliteal angle. Cervical barriers, purchase methyldrostenolone online over to form. Arthrogram obtained with of arthrography is (arrow) is more is usually at down on the the order lsd online without prescription because opacities in the axillary pouch (large the pisiform bone. Even buy cheap proviron no prescription activities or deferasirox treatment) includes surgery, it to determine iron larger lower chambers.


© 2005 - 2023 Klasztor Zakonu Br. Mn. Kapucynów w Stalowej Woli