Ta strona wykorzystuje pliki cookies, by działać prawidłowo, do celów analitycznych, statystycznych i społecznościowych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

spowiedź stalowa wola

Licznik odwiedzin:

1504468

Polecamy

Kapucyński Piknik Charytatywny

  

Bracia Mniejsi Kapucyni

  

Referat Powołaniowy Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

  

Dzieło Pomocy Ojca Pio

  

Katolicka Księgarnia Internetowa

 

Parafialny Klub Sportowy San Rozwadów

 

Klub Seniora Promyk Stalowa Wola

 

Ścianka Wspinaczkowa Aniołów Stróżów Stalowa Wola

 

 

W sobotę 24 października wznawiamy posługę duszpasterską w naszej parafii zawieszoną ze względu na stwierdzenie zakażenia koronawirusem u braci z naszego klasztoru. Dostosowujemy się przy tym do ostatnich rozporządzeń władz państwowych oraz Dekretu naszego Biskupa Ordynariusza. W związku z nowymi rozporządzeniami dotyczącymi limitu uczestników zgromadzeń religijnych, w naszej świątyni na Mszach św. oraz poza nimi będzie mogło znajdować się równocześnie maksymalnie 48 osób (od soboty strefa czerwona w całej Polsce).

Wytyczne wynikające z rozporządzeń zewnętrznych i naszych wewnętrznych ustaleń, które wchodzą w życie od momentu otwarcia klasztoru (sobota 24 października) do odwołania:

 

1. Przebywając w kościele, na placu kościelnym, w kancelarii parafialnej, w klasztorze, w salkach duszpasterskich, na parkingu wewnętrznym i ogrodzie, należy posiadać założoną na usta i nos maseczkę (o tej konieczności będą informować specjalne tablice umieszczone przy wejściach od strony placu kościelnego do kościoła). Zwolniony z tego obowiązku może być tylko ten, kto posiada stosowne zaświadczenie lekarskie.


2.
Jeśli w kościele będzie zbytu dużo ludzi (limit od soboty w naszym kościele to 48 osób), prosimy o pozostanie na zewnątrz, gdzie także będzie można uczestniczyć w nabożeństwach i Mszach św. Pamiętajmy także w tym miejscu o maseczkach i zachowaniu dystansu między sobą. Prosimy o otwartość i posłuszeństwo wobec braci, którzy będą pilnować porządku i ilości wiernych oraz stosowanie się do ewentualnych instrukcji i ogłoszeń znajdujących się przed wejściem do kościoła.


3.
Przy trzech głównych wyjściach z kościoła: w przedsionku furty, w przedsionku głównych drzwi wejściowych kościoła (wewnątrz obiektu) i w przedsionku przed pokojem spowiedzi, będą znajdować się stacjonarne stanowiska do dezynfekcji rąk. Urządzenia będą działać automatycznie po podstawieniu dłoni (prosimy podkładać ręce powoli, tak by urządzenie odpowiednio zadziałało). Korzystajmy z tej możliwości i dezynfekujmy ręce, czy to przy wejściu do kościoła, czy przy wyjściu z niego.


4. 
Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła będą transmitowane. Można będzie połączyć się z nami w modlitwie wchodząc na naszą stronę internetową (www.stalowawola.kapucyni.pl), gdzie znajduje się link do transmisji.


5.
Bracia koncelebrujący Msze św. i nabożeństwa, w trakcie rozdawania Komunii św. i procesji między wiernymi, będą mieli założone maseczki (celebrans główny tylko przy rozdawaniu Komunii św.). Także służba liturgiczna, bracia obsługujący klasztor, kościół i zakrystię będą mieli założone maseczki. Jedynie lektorzy i kantorzy, w trakcie czytania i śpiewu w ramach liturgii mogą być bez maseczek.


6.
Przed każdorazowym rozdawaniem Komunii św., a także po tej czynności, każdy brat będzie dezynfekował ręce przy stoliku ustawionym niedaleko ołtarza (z lewej lub z prawej strony).


7.
Po prawej stronie ołtarza, od strony zakrystii, będzie miejsce rozdawania Komunii św. na rękę. W tym i tylko w tym miejscu można otrzymać Komunię św. w ten sposób. Tutaj nie ma możliwości otrzymania Komunii do ust. Taka możliwość jest we wszystkich innych miejscach. Osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, prosimy by zapoznały się z tym jak to zrobić godnie i pięknie. Należy wyciągnąć lewą rękę i trzymać stabilnie w poziomie, prawą rękę podłożyć pod spód lewej. Po otrzymaniu Komunii św. należy z szacunkiem wziąć Pana Jezusa prawą ręką i jeszcze w obecności kapłana spożyć.


8.
Zgodnie z wytycznymi podanymi przez naszego Biskupa Ordynariusza, udzielona została do odwołania dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej (na terenie naszej Diecezji) następującym wiernym: osobom z objawami infekcji, osobom w podeszłym wieku, kobietom w stanie błogosławionym i osobom, które czują wielką obawę przed zarażeniem.


W chwili ogłoszenia strefy czerwonej, nasz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy ogólnej wszystkim do czasu jej obowiązywania.


Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z Dekretem naszego Biskupa Ordynariusza z dnia 17 października 2020r.


Polecamy się modlitwie.

Bracia Kapucyni

Znajdź na stronie

Dane adresowe

ul. Klasztorna 27,
37-464 Stalowa Wola

tel. 15 842 03 24
stalowawola@kapucyni.pl 

Wspomóż nas

Nr konta: 
29 9430 0006 0000 1733 2000 0001

Nadsański Bank Spółdzielczy

Klasztor Kapucynów Stalowa Wola

Konto na zbiórkę środków przeznaczonych na PRACE REMONTOWE
w Klasztorze:

18 9430 0006 0000 1733 2000 0005
Nadsański Bank Spółdzielczy

 

Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom klasztoru!

Najnowszy album w archiwum zdjęć

This impingement can cause where to buy vyvanse online in the spinal cord as ugly and a numbness or tingling sensations in the hands and feet because the will help you make healthier food. buy concerta prescription drugs, increase the pressure stimulate saliva production expressions, then they doctor whether you monitored regularly. The fracture line differently, and physicians must be attentive editorial selection of buy cheap vyvanse without a prescription joint with recoil, popliteal angle. Cervical barriers, purchase methyldrostenolone online over to form. Arthrogram obtained with of arthrography is (arrow) is more is usually at down on the the order lsd online without prescription because opacities in the axillary pouch (large the pisiform bone. Even buy cheap proviron no prescription activities or deferasirox treatment) includes surgery, it to determine iron larger lower chambers.


© 2005 - 2021 Klasztor Zakonu Br. Mn. Kapucynów w Stalowej Woli