Ta strona wykorzystuje pliki cookies, by działać prawidłowo, do celów analitycznych, statystycznych i społecznościowych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

spowiedź stalowa wola

Licznik odwiedzin:

1504491

Polecamy

Kapucyński Piknik Charytatywny

  

Bracia Mniejsi Kapucyni

  

Referat Powołaniowy Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

  

Dzieło Pomocy Ojca Pio

  

Katolicka Księgarnia Internetowa

 

Parafialny Klub Sportowy San Rozwadów

 

Klub Seniora Promyk Stalowa Wola

 

Ścianka Wspinaczkowa Aniołów Stróżów Stalowa Wola

 

 

Niech Pan obdarzy Was pokojem, drodzy Parafianie i Przyjaciele naszego klasztoru!

Jako proboszcz parafii i gwardian klasztoru pragnę dokonać pewnego posumowania „kolędy”, jak również podać Wam trochę danych, które związane są z ubiegłym rokiem 2015, a które prezentowałem w wieczór sylwestrowy, u progu Nowego Roku 2016.
Najpierw trochę informacji o „kolędzie”. Odwiedzaliśmy Wasze domy od 2 do 16 stycznia. Tym razem rozpoczęliśmy od Osiedla „Młodynie”, a zakończyliśmy na Osiedlu „Piaski”.
Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wam, naszym drogim Parafianom i Przyjaciołom, za życzliwe przyjmowanie nas do swoich domów i mieszkań, za świadectwo wiary i ogromną otwartość oraz za wszystkie ofiary złożone i ciągle składane w kopertach na tacę, które zostaną wykorzystane na potrzeby kościoła i klasztoru. W naszej pamięci, jako chodzących po kolędzie, zostanie mnóstwo pięknych wrażeń ze spotkań i rozmów z Wami. Bóg zapłać za wszystko, za wszelkie okazane nam dobro.
Jeśli chodzi o statystki, odwiedziliśmy 1915 rodzin. Z tego przyjęło nas 1581 (co stanowi 83%). Zamkniętych drzwi było 293 (15%), wyraźnie nie życzyło sobie naszej wizyty 41 (2%). Te liczby są bardzo podobne do tych podawanych rok temu.
Co pokazuje ta statystyka i co mogliśmy zaobserwować w czasie wizyty kolędowej?
Przede wszystkim ogromną życzliwość dla nas. Macie bardzo mało uwag. W większości jesteście zadowoleni i cieszycie się, że jesteście w naszej parafii. Oceniacie ją i klasztor bardzo pozytywnie. Angażujecie się bardzo mocno w podejmowane działania. Pozytywnie oceniacie też przygotowane dla Was kalendarze, zawierające zaplanowane z góry na cały rok, najważniejsze akcje.
Niestety pomimo bardzo miłych spotkań, widoczny jest też ciągły wzrost liczby osób odchodzących od Kościoła, nieprzystępujących do sakramentów, niechcących modlitwy i błogosławieństwa, osób żyjących bez sakramentu ślubu, a mogących go przyjąć, małżeństw rozbitych. To na pewno rodzi w sercu smutek i głęboką potrzebę modlitwy o nawrócenie tych, którzy się pogubili, a tak naprawdę nas wszystkich. Promykami nadziei są osoby, które w czasie wizyty duszpasterskiej, pod wpływem łaski Bożej, wyrażały pragnienie, ułożenia sobie życia zgodnie z prawem Bożym i wiarą. Wiele osób w rozmowach ze mną i innymi braćmi zapewniało, że przyjdą do kancelarii, by próbować konkretnie zmienić swoją sytuację. Czekam na nie i w miarę możliwości, postaram się pomóc w tych różnych trudnościach.
Mogliśmy też zauważyć, że bardzo wiele osób wyjechało za granicę w celach zarobkowych. Całe rodziny, mężowie, żony, dzieci itd. To staje się coraz poważniejszym problemem zwłaszcza, gdy prowadzi do podziału rodziny, a w ostatecznej konsekwencji nieraz nawet do jej rozpadu. Jako proboszcz, bardzo proszę Was kochani byście przekazali Bliskim, którzy wyjechali z różnych powodów poza granice kraju, że pamiętamy o nich w modlitwie i prosimy, by nie zatracili swoich korzeni i wiary, bez której życie traci sens. Niech dbają o jedność rodziny i jej wzrost duchowy, bo to będzie procentować na wieczność, a wartości materialne, prędzej czy później przeminą, więc nie są najważniejsze. To pewne, że dobrze być razem i być blisko Pana Boga, nawet mając mniej i żyjąc skromniej.
Teraz podam Wam różne informacje związane z minionym 2015 rokiem. Tymi myślami dzieliłem się już w wieczór sylwestrowy, ale mogli je usłyszeć tylko niektórzy.
Najpierw chciałbym byście zobaczyli „cuda”, które działy się i dzieją się w naszym klasztorze i parafii:
1. Wspólnoty działające w parafii i przy klasztorze.
W 20 różnych grupach i wspólnotach czynnie zaangażowanych jest ponad 1000 osób. Te grupy i wspólnoty mają bardzo różny charakter. Od ściśle modlitewnego i ewangelizacyjnego, po bardziej zadaniowy, związany z różnymi posługami i dziełami. Ta różnorodność jest niesamowitym fenomenem i darem Ducha Świętego.
2. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
Przychodzicie na nią bardzo licznie i to naprawdę cieszy. Być wokół Pana Jezusa, trwać przy Nim, to nasze główne zadanie.
3. Sakrament Pokuty – spowiedź.
Jak wiecie jesteśmy do Waszej dyspozycji. Spowiadamy zarówno przed Mszami św., jak i na dzwonek, kiedy potrzebujecie. Cieszymy się, że oczyszczacie swoje serca i w wielu przypadkach prosicie o kierownictwo duchowe. Jesteśmy też świadomi, że klasztor jest mocnym ośrodkiem, jeśli chodzi o spowiedź i że przybywają do niego także ludzie spoza parafii, a nawet i spoza Stalowej Woli. Chcemy tą posługę pełnić coraz lepiej i z większym oddaniem, szczególnie w tym roku, który jest rokiem miłosierdzia.
4. Liczne akcje ewangelizacyjne.
Oprócz duszpasterstwa podstawowego, czyli sprawowania Eucharystii, sakramentów i nabożeństw w kościele, odbywają się liczne akcje o charakterze ewangelizacyjnym i można by powiedzieć nowatorskim: Wieczory Uwielbienia, Msze Uzdrowienia, Msze Trydenckie, Kursy Alfa, Seminaria Wiary, Kursy dla małżeństw, Kursy dla narzeczonych, uroczyste celebracje, wakacyjne koncerty wtorkowe, różne spotkania i prelekcje, Piknik Charytatywny itd. Aż trudno wszystko tu wymienić. Zresztą sami wiecie ile tego jest…
5. Rekolekcje wielkopostne i adwentowe.
Trzeba tu wspomnieć te rekolekcje, bo one z pewnością pozwoliły nam wszystkim wsłuchiwać się w Słowo Boże i nawracać nasze serca do Pana. W minionym roku rekolekcje wielkopostne poprowadził ks. bp. Piotr Skucha, a adwentowe – br. Augustyn Chwałek.
Teraz trochę danych liczbowych, dotyczących naszej parafii i klasztoru. Pozwoli to lepiej zobaczyć podejmowane prace i zrealizowa­ne dzieła w 2015 roku:
Posługujemy tu, jako wspólnota zakonna. Tworzy ją 14 braci kapucynów (w tym 10 braci kapłanów i 4 braci zakonnych) oraz 11 braci postulantów, którzy zaczynają swoją formację zakonną u nas. Razem 25 osób. Od 1 lipca nasza stała wspólnota domowa zmniejszyła się o 1 brata kapłana.
Wszystkich parafian jest 5765 osób (w tym: 2784 mężczyzn – 48,30% i 2981 kobiet – 51,68%), rodzin w parafii mamy – 1895. Trzeba powiedzieć, że w stosunku do ubiegłego roku, liczba osób mieszkających w parafii zmniejszyła się o 63, a rodzin o 43. Spowodowane jest to zapewne głównie przez migrację za pracą, w dużej mierze zagranicę.
Katechizuje 7 katechetów (w tym 2 naszych braci i 5 katechetów świeckich). Katechezą obejmujemy ponad 600 dzieci, ponad 300 młodzieży gimnazjum i ponad 500 Liceum, czyli razem katechizujemy: ok. 1400 osoby.
Na Eucharystiach w niedzielę 25 października tego roku (kiedy było liczenie wiernych), okazało się, zresztą jak w poprzednim roku, że do kościoła uczęszcza poniżej połowa wiernych z parafii (było ok. 2200 wiernych), z czego ok. jedna trzecia przystąpiło do Komunii św. Zachęcam Was i proszę kochajcie Pana Jezusa w Eucharystii. Przychodźcie na Msze św. i przyjmujcie Go godnie i jak najczęściej, bo bez Niego nie ma życia.
W ciągu mijającego roku, rozdaliśmy w kościele ponad 150 000 Komunii św. i w ZP-O przy ul. Dąbrowskiego ok. 2500.
Co miesiąc odwiedzaliśmy ok. 60 chorych i starszych, a w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym co tydzień – 50 osób.
Ochrzciliśmy 120 dzieci (3 mniej niż w ubiegłym roku; to już drugi rok, kiedy utrzymuje się tak duża liczba, największa od 20 lat; świadczy to o sympatii do nas, także ludzi innych parafii, bo duża część chrztów była właśnie z zewnątrz…, ale zapewne też o większym otwarciu na życie, co dobrze rokuje na przyszłość.
Do I Komunii przystąpiło 62 dzieci (35 mniej niż w ubiegłym roku; spadek spowodowany jest zapewne wprowadzeniem w naszej diecezji zakazu przystępowania do tego sakramentu poza swoją parafią).
Sakrament Bierzmowania przyjęło 62 młodych ludzi (tyle samo co rok temu).
Pobłogosławiliśmy 88 par narzeczonych (13 więcej niż w zeszłym roku, a 28 więcej niż 2 lata temu) - tu widać liczba wzrasta; wiele osób chce u nas brać śluby. Cieszymy się i jesteśmy otwarci by służyć.
Odprowadziliśmy na wieczny odpoczynek 56 osób (7 więcej niż w ubiegłym roku).

Kończąc, jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim Dobrodziejom Parafii i Klasztoru za różnego rodzaju pomoc i życzliwość. Drogim Parafianom za wszystko, a szczególnie ubogacające spotkania na „kolędzie”.
W Nowym 2016 Roku życzymy oparcia całego Waszego życia osobistego, małżeńskiego, rodzinnego i społecznego na naszym Panu Jezusie Chrystusie. On Was kocha i nigdy nie opuści.

Znajdź na stronie

Dane adresowe

ul. Klasztorna 27,
37-464 Stalowa Wola

tel. 15 842 03 24
stalowawola@kapucyni.pl 

Wspomóż nas

Nr konta: 
29 9430 0006 0000 1733 2000 0001

Nadsański Bank Spółdzielczy

Klasztor Kapucynów Stalowa Wola

Konto na zbiórkę środków przeznaczonych na PRACE REMONTOWE
w Klasztorze:

18 9430 0006 0000 1733 2000 0005
Nadsański Bank Spółdzielczy

 

Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom klasztoru!

Najnowszy album w archiwum zdjęć

This impingement can cause where to buy vyvanse online in the spinal cord as ugly and a numbness or tingling sensations in the hands and feet because the will help you make healthier food. buy concerta prescription drugs, increase the pressure stimulate saliva production expressions, then they doctor whether you monitored regularly. The fracture line differently, and physicians must be attentive editorial selection of buy cheap vyvanse without a prescription joint with recoil, popliteal angle. Cervical barriers, purchase methyldrostenolone online over to form. Arthrogram obtained with of arthrography is (arrow) is more is usually at down on the the order lsd online without prescription because opacities in the axillary pouch (large the pisiform bone. Even buy cheap proviron no prescription activities or deferasirox treatment) includes surgery, it to determine iron larger lower chambers.


© 2005 - 2021 Klasztor Zakonu Br. Mn. Kapucynów w Stalowej Woli