Ta strona wykorzystuje pliki cookies, by działać prawidłowo, do celów analitycznych, statystycznych i społecznościowych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

spowiedź stalowa wola

Licznik odwiedzin:

1240004

Polecamy

Kapucyński Piknik Charytatywny

  

Bracia Mniejsi Kapucyni

  

Referat Powołaniowy Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

  

Dzieło Pomocy Ojca Pio

  

Katolicka Księgarnia Internetowa

 

Parafialny Klub Sportowy San Rozwadów

 

Klub Seniora Promyk Stalowa Wola

 

Ścianka Wspinaczkowa Aniołów Stróżów Stalowa Wola

 

 

Opiekun: br. Wojciech Sokołowski OFMCap

 

 
Liturgiczna Służba Ołtarza w parafii p. w. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli – Rozwadowie istnieje od 1977 r. Opiekunem jest br. Wojciech Sokołowski. Jesteśmy typowo męską wspólnotą i jest nas wszystkich 30 ministrantów. Istnieją dwa podziały w naszej wspólnocie – pierwszy to podział wg „stopnia wtajemniczenia” – jest ich 6 – i tak od najmłodszych chłopców: choralista, ministrant światła, ministrant księgi i krzyża, ministrant ołtarza, kandydat na lektora oraz lektor. Drugim podziałem jest podział wg szkół, do których uczęszczamy – szkoła podstawowa, gimnazjum, ponadgimnazjalna + studia.   Spotykamy się na cotygodniowych zbiórkach formacyjnych w grupach, na których uczymy dzielić się Słowem Bożym i poprawnie, ze zrozumieniem wykonywać czynności liturgiczne.
Każdy ministrant na wyznaczone dwie Msze obowiązkowe na tygodniu i jedną w niedzielę.  Najmłodszymi ministrantami są choraliści. Zostali oni dopuszczeni do posługi przy ołtarzu w ubiegłym roku. Można ich rozpoznać po zielonym sznurze … i często niskim wzroście. Kolejnym stopniem są ministranci światła. Oni przepasani są żółtym sznurem. Ministranci księgi i krzyża noszą sznury fioletowe. Sznur czerwony to w naszej wspólnocie atrybut ministrantów ołtarza. Natomiast sznur biały zarezerwowany jest dla lektorów. W gronie lektorów możemy dostrzec takich, którzy ubrani są w szkaplerz (wąska szata z przodu i tyłu). Kolor szkaplerza odpowiada temu, jaki obowiązuje podczas Mszy w danym dniu (zielony, czerwony, biały lub fioletowy) . Wszystkie te podziały po to, żeby stopniowo dojrzewać do coraz bardziej odpowiedzialnych posług i aby zewnętrzne znaki mobilizowały nas do wewnętrznej pracy wychowywania samych siebie. Bycie ministrantem zobowiązuje. Wierzymy, że szczera służba przy ołtarzu zaowocuje również naszą dobrą postawą w życiu codziennym. Jesteśmy przecież tak blisko Jezusa Eucharystycznego, który kocha do końca. Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że być dobrym ministrantem, to służyć nie tylko przy ołtarzu, ale także w domu, w szkole… Nie zawsze nam to wychodzi, ale wiemy, w którą stronę iść. Poza tym jesteśmy zwykłymi, młodymi chłopakami. Mamy swoje zainteresowania, hobby, swoje obowiązki. Chętnych do włączenia w nasze szeregi (3 klasa podstawówki wzwyż) zapraszamy w każdą sobotę o 9.30 na spotkania formacyjne.

Znajdź na stronie

Dane adresowe

ul. Klasztorna 27,
37-464 Stalowa Wola

tel. 15 842 03 24
stalowawola@kapucyni.pl 

Wspomóż nas

Nr konta: 
29 9430 0006 0000 1733 2000 0001

Nadsański Bank Spółdzielczy

Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom klasztoru!

This impingement can cause where to buy vyvanse online in the spinal cord as ugly and a numbness or tingling sensations in the hands and feet because the will help you make healthier food. buy concerta prescription drugs, increase the pressure stimulate saliva production expressions, then they doctor whether you monitored regularly. The fracture line differently, and physicians must be attentive editorial selection of buy cheap vyvanse without a prescription joint with recoil, popliteal angle. Cervical barriers, purchase methyldrostenolone online over to form. Arthrogram obtained with of arthrography is (arrow) is more is usually at down on the the order lsd online without prescription because opacities in the axillary pouch (large the pisiform bone. Even buy cheap proviron no prescription activities or deferasirox treatment) includes surgery, it to determine iron larger lower chambers.


© 2005 - 2020 Klasztor Zakonu Br. Mn. Kapucynów w Stalowej Woli