Ta strona wykorzystuje pliki cookies, by działać prawidłowo, do celów analitycznych, statystycznych i społecznościowych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Licznik odwiedzin:

1059079

Polecamy

Kapucyński Piknik Charytatywny

  

Bracia Mniejsi Kapucyni

  

Referat Powołaniowy Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

  

Dzieło Pomocy Ojca Pio

  

Katolicka Księgarnia Internetowa

 

Parafialny Klub Sportowy San Rozwadów

 

Klub Seniora Promyk Stalowa Wola

 

Ścianka Wspinaczkowa Aniołów Stróżów Stalowa Wola

 

spowiedź stalowa wola

Dzisiaj:


Gościmy w naszej parafii br. Andrzeja Barszcza misjonarza z Republiki Środkowoafrykańskiej, który dzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy misyjnej, za co mu bardzo dziękujemy. Po każdej Mszy będzie można wesprzeć misje składając ofiarę do puszek przed kościołem. Natomiast na stoisku misyjnym, można nabyć pamiątki misyjne i napić się kawy Massaja.


Spotkanie dla bierzmowanych, z pierwszych klas szkoły średniej, dziś, o godz. 11.30, w sali Jana Pawła II. Będzie ono połączone z Mszą św. Obecność obowiązkowa.


Dziękujemy parafianom z ulicy Obrońców Westerplatte blok nr 3, klatka I i II oraz z domków jednorodzinnych za troskę o czystość naszej świątyni i za złożone ofiary. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Obrońców Westerplatte blok nr 3, klatka III i IV. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 oraz w sobotę o godz. 9.00.


Dziś nie będzie zwiedzania krypt klasztornych, a kawiarenka Przystań, po przerwie wakacyjnej, będzie czynna w przyszłą niedzielę, od godz. 10.00 do 20.00.


1. W tym tygodniu obchodzimy:


W poniedziałek – wspomnienie – bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce.


W piątek – wspomnienie – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.


W sobotę – święto – Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu mieszkańcy Stalowej Woli zgromadzą na wspólną modlitwę w intencji Polski i Polaków, o godz. 15.00, pod Krzyżem Milenijnym Trzeciego Tysiąclecia, znajdującym się na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Komisji Edukacji Narodowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do tej modlitwy.


2. We wtorek, 10 września, o godz. 19.00, zapraszamy na KONCERT FINAŁOWY w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. W programie między innymi Msza Des-dur Stanisława Moniuszko. Wystąpią: Milena Lange – sopran, Magdalena Dydo – mezzosopran, Szymon Jędruch – tenor, Jerzy Butryn – bas, Chór Jubileuszowy Miasta Stalowa Wola, Mariusz Ryś – organy, pod dyrekcją Aleksandry Kopp.

W czasie tegorocznych koncertów zbierane były ofiary na gruntowne czyszczenie i przegląd naszych organów, za które bardzo dziękujemy. Informujemy, że z przyczyn niezależnych od nas, leżących po stronie wykonawcy, planowane prace przy instrumencie, ogłaszane na październik tego roku, zostały przeniesione na wiosnę przyszłego roku (przełom kwietnia i maja). Cały czas można też to dzieło wesprzeć składając ofiarę np. w czasie najbliższego koncertu finałowego, albo na tacę w niedzielę w kopercie, lub w zakrystii albo w kancelarii. Całościowy koszt prac to ok. 43 tyś. zł. Wliczając ofiary z koncertów oraz te, które zostały złożone na Pikniku Charytatywnym, brakuje nam jeszcze ok. 16 tyś. zł.


3. Od najbliższej środy będzie w naszym klasztorze nowy rocznik Postulantów, który odbędzie roczną formację do życia zakonnego. Bardzo się cieszymy z ich przybycia i życzymy otwartości na łaskę Bożą i wytrwałości. Polecamy też ich pamięci modlitewnej.


4. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza swoich członków i sympatyków, na spotkanie formacyjne wyjątkowo w czwartek, 12 września, po Mszy św. wieczornej, około godz. 18.40, do sali 023. Ponadto informujemy, że tradycyjnie od kilku lat we wrześniu Grupy Modlitwy Ojca Pio w naszej Diecezji przeprowadzają zbiórkę odzieży dla podopiecznych Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio w Krakowie. Szczególnie potrzebna jest odzież męska. Akcja będzie miała miejsce w dniach od 19 do 21 września. Miejsce i godziny zbiórki podane są na plakatach.


5. Kolejne Nabożeństwo Fatimskie w piątek, 13 września. Rozpoczęcie Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, potem modlitwy, różaniec fatimski i procesja.


6. W sobotę, 14 września, rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. o. Pio. Będziemy ją odprawiać codziennie po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 12.00.


7. Rozwadowska Drużyna Harcerzy ogłasza nabór do drużyny. Zaprasza chłopców w wieku 8-14 lat na zbiórkę, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 września o godz. 10.30. Spotkanie na placu kościelnym (przed zejściem do kawiarenki Przystań).


8. Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci, w przyszłą niedzielę 15 września, o godz. 9.00, a po niej spotkanie.


9. Msza św. dla rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią w naszej parafii do pierwszej spowiedzi i Komunii św., również w niedzielę za tydzień, o godz. 15.00. Po Mszy spotkanie w sali Jana Pawła II. Prosimy o obecność.


10. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Leżajska w niedzielę 29 września. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu przy Klasztorze, koszt 25.00 zł., zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.


11. W gablotach przed kościołem można znaleźć plakaty informujące o różnych ważnych wydarzeniach. Szczególnie warto zwrócić uwagę na plakat dotyczący Miesiąca Kultury Religijnej w Stalowej Woli, gdyż na nim są także zaznaczone akcje, które będą miały miejsce u nas. Warto też zwrócić uwagę na plakaty z KUL-u, zawierające ciekawe propozycje oraz na plakat mówiący o Stalowowolskiej Szkole Wiary, w ramach której będą mieli wykłady także nasi braci. Prosimy zainteresowanych o zapoznanie się.


12. Naszym Parafianom i Przyjaciołom klasztoru, życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Znajdź na stronie

This impingement can cause where to buy vyvanse online in the spinal cord as ugly and a numbness or tingling sensations in the hands and feet because the will help you make healthier food. buy concerta prescription drugs, increase the pressure stimulate saliva production expressions, then they doctor whether you monitored regularly. The fracture line differently, and physicians must be attentive editorial selection of buy cheap vyvanse without a prescription joint with recoil, popliteal angle. Cervical barriers, purchase methyldrostenolone online over to form. Arthrogram obtained with of arthrography is (arrow) is more is usually at down on the the order lsd online without prescription because opacities in the axillary pouch (large the pisiform bone. Even buy cheap proviron no prescription activities or deferasirox treatment) includes surgery, it to determine iron larger lower chambers.


© 2005 - 2020 Klasztor Zakonu Br. Mn. Kapucynów w Stalowej Woli