Ta strona wykorzystuje pliki cookies, by działać prawidłowo, do celów analitycznych, statystycznych i społecznościowych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

spowiedź stalowa wola

Dzisiaj:


Rozpoczynamy okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. W soboty Roraty będą o godz. 7.00 rano, a po nich słodkie śniadanko dla dzieci, a dla rodziców kawa, w naszej Kawiarence Przystań. Zapraszamy do licznego udziału.


Grupa Modlitwy Ojca Pio rozprowadza przed kościołem nowy numer naszej parafialnej gazetki „Na szlaku”. W nim druga część artykułu Kapucyni dla Ojczyzny i krzyżówka świąteczna. Zapraszamy do nabywania.


Cały czas trwają intensywne prace porządkowe w kościele. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom, za wsparcie i pomoc.


Zapraszamy do naszej kawiarenki Przystań, w godzinach od 10.00 do 20.00, na kawę misyjną i ciasto misyjne przygotowane w tym tygodniu przez Żywy Różaniec.


Nie będzie dziś zwiedzania Krypt od godz. 16.00.


Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 24, klatka III i IV, za troskę o czystość naszej świątyni i za złożone ofiary. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy: Wojska Polskiego, blok nr 26, klatka I i II. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.


1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:


W poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.


W czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.


 W piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.


W sobotę 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Wspólnoty Franciszkańskiej Tau, Młodzieży Franciszkańskiej Tau i Ruchu Światło - Życie. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 8.00, i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00, uroczyście odmówimy Akt Poświęcenia się Matce Bożej oraz Wspólnoty Franciszkańskie odnowią swoje śluby i przyrzeczenia. Po Mszy św. zostanie odśpiewany „Akatyst” ku czci Bogurodzicy. Serdecznie zapraszamy na wieczorną Mszę św. wszystkich, a szczególnie wymienione wspólnoty, którym patronuje Maryja.


2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17.30 modlić się będziemy o powołania zakonne i kapłańskie. W pierwszy piątek, spowiedź będzie wyjątkowo od godz. 16.30 i nie będzie dodatkowej Msza św. o godz. 16.30, a intencję przyjętą na tę godzinę odprawimy o 18.00, w czasie Rorat, na które zapraszamy. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00.


3. Za tydzień, 9 grudnia, w II Niedzielę Adwentu, rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je br. Tadeusz Bargiel, który jest w naszej wspólnocie od lipca. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedziele na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę na Mszach o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 (Roraty). Możliwość spowiedzi będzie przez cały czas rekolekcji, pół godziny przed każdą Mszą św., jak również na dzwonek, zgodnie ze stałym harmonogramem.


4. Również w przyszłą niedzielę, we wszystkich kościołach w Polsce, będą zbierane ofiary na "Potrzeby Kościoła na Wschodzie"! Wspomóżmy naszych Braci Kapucynów, mieszkających na Ukrainie i w Rosji. Ofiary będę zbierane do puszek przed kościołem.


5. W dniach 8-9 grudnia (sobota - niedziela), w Sanktuarium św. o. Pio w Terliczce k/Rzeszowa, nastąpi uroczyste zakończenie Jubileuszowego Roku św. o. Pio (100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od śmierci - narodzin dla nieba). Zapraszamy czcicieli św. o. Pio, sympatyków i wszystkich chętnych na spotkanie ze Świętym w Jego relikwiach - habicie i rękawicy osłaniająca krwawiącą ranę dłoni. Organizujemy wyjazd w sobotę, o godz. 15.30, z parkingu przed klasztorem, powrót około północy. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii. Koszt 20 zł.


6. Nasi bracia zakonni: br. Ryszard Ślusarz i br. Łukasz Wasiljew oraz p. Andrzej Krawczyk – gospodarz klasztoru, kontynuują roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Dziękujemy za ich życzliwe przyjmowanie.


7. Serdecznie zapraszamy osoby uzdolnione muzycznie, do zaangażowania się w oprawę muzyczną tegorocznej Pasterki. Informacje szczegółowe na pierwszej próbie, która odbędzie się w sobotę 15 grudnia, od godz. 16.00 do 19.30, w Stodole.


8. W gablocie obok ogłoszeń znajduje się Apel Komendanta Głównego Straży Pożarnej dotyczący bezpieczeństwa używania urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych oraz zatruć tlenkiem węgla. Prosimy o zapoznanie się z nim.

Znajdź na stronie

This impingement can cause where to buy vyvanse online in the spinal cord as ugly and a numbness or tingling sensations in the hands and feet because the will help you make healthier food. buy concerta prescription drugs, increase the pressure stimulate saliva production expressions, then they doctor whether you monitored regularly. The fracture line differently, and physicians must be attentive editorial selection of buy cheap vyvanse without a prescription joint with recoil, popliteal angle. Cervical barriers, purchase methyldrostenolone online over to form. Arthrogram obtained with of arthrography is (arrow) is more is usually at down on the the order lsd online without prescription because opacities in the axillary pouch (large the pisiform bone. Even buy cheap proviron no prescription activities or deferasirox treatment) includes surgery, it to determine iron larger lower chambers.


© 2005 - 2019 Klasztor Zakonu Br. Mn. Kapucynów w Stalowej Woli