Ta strona wykorzystuje pliki cookies, by działać prawidłowo, do celów analitycznych, statystycznych i społecznościowych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Dzisiaj:


Rozpoczynamy okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Parę miesięcy temu zapowiadaliśmy, że Roraty w tym roku będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku, o godz. 6.15 rano. Po przemyśleniu i wysłuchaniu wielu Waszych głosów, zdecydowaliśmy się, że będą one o godz. 6.00 rano (trochę wcześniej). Intencje przyjęte na godz. 6.15, przesuwają się więc na godz. 6.00. W soboty Roraty będą o godz. 7.00 rano, a po nich słodkie śniadanko dla dzieci, a dla rodziców kawa, w naszej Kawiarence Przystań. Przepraszamy za utrudnienia i zmiany.


Dziś też rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je br. Maciej Zinkiewicz, który obecnie jest na placówce w Krakowie Olszanicy i pełni funkcję dyrektora naszego Wydawnictwa Serafin. Nauki rekolekcyjne są dziś głoszone na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę na Mszach o godz. 6.00 (Roraty), 8.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi jest przez cały czas rekolekcji, pół godziny przed każdą Mszą św., jak również na dzwonek, zgodnie ze stałym harmonogramem.


Przed kościołem MINISTRANCI i PKS „SAN”, rozprowadzają naszą gazetką „Na szlaku”. W niej bardzo ciekawe artykuły, zdjęcia i inne informacje.


Zapraszamy do Kawiarenki „Przystań”, od godz. 10.00 do godz. 21.00, na wspaniałą kawę, ciasto, herbatę itd., z których dochód wspiera także misje prowadzone przez naszych braci. Można też tam zobaczyć wystawę starych żelazek na węgiel i kilka wykopalisk z bogatego zbioru Pana Andrzeja Cebuli - znanego regionalisty i autora wielu książek.


Dziękujemy parafianom z ulicy Konwaliowej, Krokusowej i Głogowej, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona we wtorek, o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Poziomkowej, Stokrotki i Kasztanowej. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę, o godz. 9.00.


1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:


W środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.


W czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.


W piątek 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Wspólnoty Franciszkańskiej Tau, Młodzieży Franciszkańskiej Tau i Ruchu Światło - Życie. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 8.00, i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00, uroczyście odmówimy Akt Poświęcenia się Matce Bożej oraz Wspólnoty Franciszkańskie odnowią swoje śluby i przyrzeczenia. Po Mszy św. chór wykona „Akatyst” ku czci Bogurodzicy. Serdecznie zapraszamy na wieczorną Mszę św. wszystkich, a szczególnie wymienione wspólnoty, którym patronuje Maryja. W tym dniu, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie będzie rorat. Z racji uroczystości nie obowiązuje też post od mięsa.


2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 modlić się będziemy o powołania zakonne i kapłańskie.


3. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza członków i sympatyków na spotkanie formacyjne w piątek, 8 grudnia, po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00), do sali 023.


4. W niedzielę za tydzień, we wszystkich kościołach w Polsce, będą zbierane ofiary na "Potrzeby Kościoła na Wschodzie"! Wspomóżmy naszych braci kapucynów, mieszkających w Ukrainie i w Rosji. Ofiary będę zbierane do puszek przed kościołem.


5. Kontynuujemy roznoszenie opłatków na stół wigilijny. W tym tygodniu udamy się na Osiedle Piaski. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła, klasztoru i salek dla wspólnot.


6. W tym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii: Maria Sudoł, lat 90. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

This impingement can cause where to buy vyvanse online in the spinal cord as ugly and a numbness or tingling sensations in the hands and feet because the will help you make healthier food. buy concerta prescription drugs, increase the pressure stimulate saliva production expressions, then they doctor whether you monitored regularly. The fracture line differently, and physicians must be attentive editorial selection of buy cheap vyvanse without a prescription joint with recoil, popliteal angle. Cervical barriers, purchase methyldrostenolone online over to form. Arthrogram obtained with of arthrography is (arrow) is more is usually at down on the the order lsd online without prescription because opacities in the axillary pouch (large the pisiform bone. Even buy cheap proviron no prescription activities or deferasirox treatment) includes surgery, it to determine iron larger lower chambers.


© 2005 - 2018 Klasztor Zakonu Br. Mn. Kapucynów w Stalowej Woli