Ta strona wykorzystuje pliki cookies, by działać prawidłowo, do celów analitycznych, statystycznych i społecznościowych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Dzisiaj:


Obchodzimy uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, co dokonało się już 264 lata temu. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, lub przyczyniają do utrzymania piękna naszej świątyni i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.


Po trwających kilka miesięcy pracach konserwatorskich, została odnowiona i przywrócona na swoje miejsce, nad dawną amboną w kościele, drewniana rzeźba Anioła z 2 poł. XVIII w. stojącego na chmurce. Odnowiony i uratowany został także obraz na płótnie „La Madonna di Foligno” /kopia/ według Rafaela Santi z 2 poł. XIX w., który będzie wisiał w kancelarii parafialnej. Obie rzeczy mają dużą wartość artystyczną i historyczną i właściwie w ostatnim momencie zostały ocalone przez zniszczeniem. Koszt całości prac to: 26351,65 zł., w tym dotacja Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków to: 18000 zł. Za tydzień w niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na pokrycie naszych kosztów tych prac, jak również innych prac remontowych i budowlanych, cały czas prowadzonych. Wystawimy też do obejrzenia w kościele obraz Matki Bożej. Z góry dziękujemy za pomoc i życzliwość.


Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 38, klatka III i IV, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona we wtorek, o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy: Wojska Polskiego, blok nr 40, klatka I i II. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę, wyjątkowo o godz. 10.00, z racji nabożeństwa Pierwszej Soboty.


1. W tym tygodniu obchodzimy:


• W środę, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte według porządku niedzielnego, z tą zmianą, że o godz. 14.00 będzie Msza św. dodatkowa, a po niej procesja na cmentarz rozwadowski; nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 17.30.


• W czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny), jak również Pierwszy Czwartek miesiąca. Modlimy się za wszystkich naszych zmarłych. Uroczyste nieszpory za zmarłych w naszym kościele o godz. 17.15.


• W piątek - Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego. O godz. 17.00 – w krypcie klasztornej – Eucharystia w języku łacińskim, za zmarłych Fundatorów i Dobrodziejów naszego klasztoru. Najbliższy piątek, to również Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00, będzie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Dodatkowa Msza św. w kościele o godz. 16.30. Możliwość spowiedzi od godz. 15.30. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00.


• W sobotę - Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa oraz Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszej Soboty, rozpoczynające się Mszą św. o godz. 8.00.


2. W dniach od 1 do 8 listopada (włącznie), można uzyskać raz dziennie i ofiarować za zmarłych odpust zupełny. Mogą go zyskać wierni, którzy nawiedzą pobożnie cmentarz i odmówią modlitwy: Ojcze nasz.., Wierzę w Boga..., modlitwę w intencjach Ojca św. oraz spełnią inne zwykłe warunki odpustu: spowiedź św. (jeśli zachodzi potrzeba), Komunia św., oraz akt żalu doskonałego.


3. W listopadzie będziemy odmawiać różaniec wypominkowy, w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 16.45. Kartki z imionami zmarłych, można składać w zakrystii, lub na tacę.


4. W przyszłą niedzielę, przed kościołem, harcerki będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione flagi państwowe, w związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości.


5. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach muzycznych "Staropolskie kolędowanie", które odbędą się w dniach 17-19 listopada przy naszej parafii. Są one dedykowane młodzieży i dorosłym z terenu Stalowej Woli i okolic. Zapraszamy do udziału w sekcjach wokalnych, instrumentalnych i liderów muzycznych do warsztatów prowadzenia scholii. Warsztaty są przygotowaniem do muzycznej oprawy Pasterki Bożonarodzeniowej. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdują się na naszej stronie internetowej i Facebooku.


6. W tym tygodniu, w wyniku wypadku, odszedł do Pana, bardzo zaangażowany w życie naszej wspólnoty parafialnej i większości z nas dobrze znany: Stanisław Bednarczyk – lat 86. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

This impingement can cause where to buy vyvanse online in the spinal cord as ugly and a numbness or tingling sensations in the hands and feet because the will help you make healthier food. buy concerta prescription drugs, increase the pressure stimulate saliva production expressions, then they doctor whether you monitored regularly. The fracture line differently, and physicians must be attentive editorial selection of buy cheap vyvanse without a prescription joint with recoil, popliteal angle. Cervical barriers, purchase methyldrostenolone online over to form. Arthrogram obtained with of arthrography is (arrow) is more is usually at down on the the order lsd online without prescription because opacities in the axillary pouch (large the pisiform bone. Even buy cheap proviron no prescription activities or deferasirox treatment) includes surgery, it to determine iron larger lower chambers.


© 2005 - 2018 Klasztor Zakonu Br. Mn. Kapucynów w Stalowej Woli