Ta strona wykorzystuje pliki cookies, by działać prawidłowo, do celów analitycznych, statystycznych i społecznościowych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

spowiedź stalowa wola

Licznik odwiedzin:

1089601

Polecamy

Kapucyński Piknik Charytatywny

  

Bracia Mniejsi Kapucyni

  

Referat Powołaniowy Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

  

Dzieło Pomocy Ojca Pio

  

Katolicka Księgarnia Internetowa

 

Parafialny Klub Sportowy San Rozwadów

 

Klub Seniora Promyk Stalowa Wola

 

Ścianka Wspinaczkowa Aniołów Stróżów Stalowa Wola

 

1. Obchodzimy dziś Niedzielę Palmową. Msze św. w naszym kościele są sprawowane przy zamkniętych drzwiach, w przyjętych intencjach, według stałego porządku niedzielnego, plus dodatkowa Msza św. o godz. 14.30. Może w nich uczestniczyć do 5 osób, oprócz odprawiających. Pierwszeństwo mają zamawiający intencje. Wejście przez furtę, po wpuszczeniu przez brata odpowiedzialnego. Z racji panującej epidemii, nie ma dziś procesji i poświęcenia palm. Zachęcamy za to do robienia palm w domach i ich ozdabiania nimi. Informujemy także, że dziś z naszego kościoła są transmitowane wszystkie Msze św., a link to transmisji można znaleźć na stronie internetowej klasztoru. Główna transmisja z pomocą Telewizji Miejskiej Stalowa Wola i firmy UP-LED, będzie miała miejsce o godz. 9.00. Link do niej będzie także na naszej stronie internetowej, jak również na stronie Telewizji Miejskiej Stalowa Wola.


2. Wszystkich którzy pragną dziś przyjąć Komunię św., nie mogąc uczestniczyć w żadnej z Mszy św., prosimy by o dowolnej godzinie zgłaszać się do brata na furcie, lub dzwonić na dzwonek dyżuru spowiedzi, znajdujący się w przedsionku furty. Będziemy wychodzić na plac kościelny z Panem Jezusem. Pamiętajmy przy tej okazji, by nie robić skupisk, zgodnie z podanymi wytycznymi.


3. Z racji epidemii odwołane są drogi krzyżowe i gorzkie żale. Prosimy by te nabożeństwa przeżywać indywidualnie, lub w gronie najbliższych. Można też tu wspomóc się transmisjami internetowymi, telewizyjnymi i radiowymi.


4. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. W poniedziałek, wtorek i środę spowiadać będziemy przed Mszami św., tych którzy zostaną na nie wpuszczeni, jak również na dzwonek, od 8.30 do 17.00. W tych godzinach będzie też otwarty kościół i będzie wystawiony Pan Jezus w kaplicy adoracji. Można też będzie w tym czasie poprosić o Komunię św. Wszystkie Msze św., czyli o 7.00, 8.00 i o 18.00 będą transmitowane w internecie na naszej stronie.


5. W rozpoczynającym się Wielkim Tygodniu, centralne miejsce zajmuje Triduum Paschalne, pozwalające głębiej przeżyć Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Pana. W tym roku z racji epidemii, będziemy je przeżywać zupełnie inaczej niż zawsze. W liturgiach może wziąć udział maksymalnie 5 osób. W praktyce oznacza to, że będą one zamknięte. Wychodząc naprzeciw wiernym, będziemy starali się wszystko transmitować przez internet na naszej stronie. Transmisje będą także z Katedry Sandomierskiej, na stronie naszej Diecezji. Przebieg liturgii Triduum w naszym kościele będzie następujący:


Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Od 7.00 do 17.00 kościół będzie otwarty na modlitwę i w tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00. Wierni będą mogli przychodzić na modlitwę po zakończeniu liturgii.


Wielki Piątek – dzień męki i śmierci naszego Zbawiciela, dzień powagi i postu ścisłego. Od 7.00 do 17.00 kościół będzie otwarty na modlitwę i adorację Pana Jezusa w Ciemnicy. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej adoracja Pana Jezusa w Grobie przez całą noc, na którą będzie można przychodzić, oczywiście z zachowaniem przepisów. Pragniemy by podobnie jak w poprzednich latach, w adorację były włączone wspólnoty. Istnieje ograniczenie związane z przyjściem do kościoła, ale będzie można połączyć się przez internet i modlić się w domu, gdyż adoracja będzie cały czas transmitowana. Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej odśpiewamy wszystkie trzy części Gorzkich Żali. Potem czuwanie przy Panu Jezusie dla wszystkich parafian i chętnych, a szczególnie dla tych, którzy w obecnych warunkach połączą się przez internet.

Od godz. 22.00 - 23.00 do modlitwy zapraszamy Żywy Różaniec,
od 23.00 - 24.00 FZŚ, GMOP i Apostolstwo Dobrej Śmierci,
od 24.00 do 1.00 w nocy Neokatechumenat,
od 1.00 do 2.00 Odnowa w Duchu św.,
od 2.00 do 3.00 Młodzież Franciszkańską Tau, Wspólnotę Franciszkańską Tau i sympatyków św. Franciszka,
od 3.00 do 4.00 Ruch Światło - Życie,
od 4.00 do 5.00 Parafialny Klub Sportowy, Ściankę Wspinaczkową, Świetlicę „Promyczek”,
od 5.00 do 6.00 Kręgi Rodzin i Klub seniora „Promyk”,
od 6.00 do 7.00 Harcerzy.


Wielka Sobota – dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie Pana. Od 7.00 do 17.00 kościół będzie otwarty na modlitwę i adorację Pana Jezusa w grobie. Nie będzie święcenia pokarmów w klasztorze. Poświęcenia dokonamy sami w domach przed śniadaniem wielkanocnym, według rytuału zamieszczonego na naszej stronie internetowej (zgodnego z zarządzeniem Biskupa Sandomierskiego). O godz. 21.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, która oczywiście także będzie transmitowana. Zakończy się ona wyjściem proboszcza z Najświętszym Sakramentem do głównych drzwi kościoła i błogosławieństwem całej parafii. Nie będzie procesji rezurekcyjnej.


6. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego, plus dodatkowa Msza św. o godz. 14.30. O godz. 17.00 Nieszpory kończące Triduum Paschalne.
Odmówmy modlitwę o ustąpienie epidemii.

Znajdź na stronie

Dane adresowe

ul. Klasztorna 27,
37-464 Stalowa Wola

tel. 15 842 03 24
stalowawola@kapucyni.pl 

Wspomóż nas

Nr konta: 
29 9430 0006 0000 1733 2000 0001

Nadsański Bank Spółdzielczy

Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom klasztoru!

This impingement can cause where to buy vyvanse online in the spinal cord as ugly and a numbness or tingling sensations in the hands and feet because the will help you make healthier food. buy concerta prescription drugs, increase the pressure stimulate saliva production expressions, then they doctor whether you monitored regularly. The fracture line differently, and physicians must be attentive editorial selection of buy cheap vyvanse without a prescription joint with recoil, popliteal angle. Cervical barriers, purchase methyldrostenolone online over to form. Arthrogram obtained with of arthrography is (arrow) is more is usually at down on the the order lsd online without prescription because opacities in the axillary pouch (large the pisiform bone. Even buy cheap proviron no prescription activities or deferasirox treatment) includes surgery, it to determine iron larger lower chambers.


© 2005 - 2020 Klasztor Zakonu Br. Mn. Kapucynów w Stalowej Woli